Mycie samochodu
( ilość produktów: 290 )
Atas Dimer Eco Verde - dwuskładnikowa piana aktywna do mycia 2kg

Atas Dimer Eco Verde - dwuskładnikowa piana aktywna do mycia 5kg

Gąbka do mycia Blue Hornet Microfiber Car Wash Sponge

K2 Express Plus Szampon samochodowy z woskiem carnauba 1L

K2 profesjonalna szczotka do ręcznego mycia samochodu

Opryskiwacz K2 Masner do rozpuszczalników i zmywaczy 1.5L

Opryskiwacz Kwazar Orion Super HD Acid Line AIR 6L

Piana aktywna z powłoką CarPro HydroFoam Wash & Coat 500L

Sonax duża gąbka z mikrofibry 2w1 Maxi

Sonax elastyczna silikonowa ściągaczka wody 30 cm

Sonax Microfibre Wash Glove rękawica z mikrofibry

Sonax opryskiwacz ręczny do kwasów i zasad 1,25L

Sonax SPRAYBOY - Plastikowa butelka ze spryskiwaczem 650ml

Sonax szampon nabłyszczający - koncentrat 1L

Sonax szampon samochodowy - koncentrat 1L
Ręczne mycie samochodu jest ważne dla osoby, która o niego dba i chce, aby został wyczyszczony jak najbardziej starannie. Codzienny pośpiech i natłok obowiązków sprawiają, że często jeździmy na myjnie automatyczne. Jednak warto od czasu do czasu samodzielnie umyć samochód, ponieważ jest to pewnego rodzaju rytuał, który relaksuje i przynosi zadowolenie z dobrze wykonanej pracy. W jaki sposób się do niego zabrać?
Mycie samochodu na posesji - czy jest zgodne z prawem?
Niestety nie, bo nie można myć samochodu na posesji, bo nie jest to miejsce do tego przeznaczone. Dlatego o wiele lepiej jest kupić preparaty do mycia samochodu i wybrać się do myjni. Przyda Ci się na przykład: szampon do mycia samochodu, dobrej jakości gąbka oraz wosk.
Na naszym sklepie znajdziesz najlepsze szampony samochodowe, dzięki którym Twoje auto będzie lśniło czystością. Sprawdź sam.
Mycie samochodu w garażu - czy jest dozwolone?
Niestety, z przepisów prawnych wynika, że mycie samochodu w garażu również niedopuszczalne, ponieważ woda nadal wsiąka w ziemię. Z tego względu nie ma co kombinować i lepiej pojechać do myjni. O wiele dokładniej możesz umyć auto w myjni ręcznej. Tylko pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki samochodowe, które mogą Ci się przydać. Polecamy między innymi: woski osuszające i rękawice do mycia.
Mycie samochodu po zimie - jak się do niego zabrać?
Należy zacząć od karoserii. Najpierw trzeba dokładnie opłukać nadwozie wodą. Dzięki temu szybko usuniesz piasek i zaschnięte błoto. W tej sytuacji myjka wysokociśnieniowa będzie dużo bardziej skuteczna niż wąż ogrodowy. Zwróć szczególną uwagę na nadkola, bo tam jest najwięcej brudu i resztek soli. Następnym krokiem jest mycie samochodu po zimie specjalnym szamponem. W naszym sklepie mamy bardzo szeroki wybór szamponów samochodowych, które usuwają różnego rodzaju brud oraz zanieczyszczenia. Dają obfitą pianę i mają ładne zapachy. Czeka Cię jeszcze woskowanie i mycie podwozia. Znajdziesz u nas bardzo wiele rodzajów preparatów do mycia samochodów, które poradzą sobie z każdym zabrudzeniem.
Obejrzyj nasze akcesoria do mycia samochodu. Znajdziesz wśród nich aplikatory do wosków, mikrofibry, ścierki, gąbki, szczotki, pędzelki, wiaderka - a wszystko od najlepszych producentów i w najlepszych cenach.
Mycie samochodu na mrozie - na co zwrócić uwagę?
Mycie samochodu na mrozie najlepiej jest wykonać w ogrzewanej myjni ręcznej, ponieważ wtedy nie narażasz się na to, że woda zamarznie, a wokół Twojego samochodu w ciągu paru minut powstanie lodowisko. Przy mrozie należy pamiętać o bardzo dokładnym wysuszeniu karoserii. Przydadzą Ci się do tego rękawice z mikrofibry, które znajdziesz w naszym sklepie. Nie rysują lakieru i doskonale wchłaniają wodę. Natomiast jeżeli chodzi o mocniejsze zabrudzenia, to polecamy pianę aktywną. W naszym sklepie posiadamy wiele rodzajów tego typu preparatów. Są przystosowane do usuwania zabrudzeń z karoserii, naczep, wagonów kolejowych, podwozi, kół, oraz części aluminiowych. Wystarczy tylko dokładnie wymieszać pojemnik, rozcieńczyć preparat z wodą, rozpylić roztwór na wybraną powierzchnię, odczekać 30 sekund i zmyć obficie wodą. Do mycia samochodu na mrozie przydadzą Ci się również gąbki i szczotki. Dostępne u nas modele są delikatne i bezpieczne dla lakieru. Pamiętaj o tym, że przy minusowych temperaturach woskowanie auta nie ma większego sensu i lepiej poczekać z tym do wiosny.