Czyste felgi i opony w Twoim aucie

2018-10-26
Czyste felgi i opony w Twoim aucieMycie samochodu to bardzo ważna rutynowa czynność. Możemy wykonać ją na myjce, ale możemy także zrobić to sami z użyciem specjalnych preparatów. Nie zapominając o felgach i oponach.

Na felgi szampon nie wystarczy

Jeśli myślimy, że felgi domyją nam się dzięki wodzie i szamponowi, to jesteśmy w wielkim błędzie. Jest to praktycznie niemożliwe lub wymaga od nas dużego nakładu czasu. Jest jednak zdecydowanie lepszy sposób na poprawę wyglądy naszych felg. Najpierw jednak zwróćmy uwagę na charakterystyczne czarne plamki widoczne na naszych obręczach. To drobiny klocków hamulcowych, które wydostały się na zewnątrz i wbiły w powierzchnie felg. Aby sobie z nimi poradzić, możemy skorzystać z kilku preparatów. Pierwszym z nich jest żel do mycia felg Vampire. To bardzo skuteczny preparat, który szybko usunie uporczywe zabrudzenia i zanieczyszczenia drogowe. Żelowa formuła sprawia, że możemy z niego korzystać zdecydowanie dłużej niż z konkurencyjnych produktów. Kilkukrotna aplikacja zwilżonym pędzlem pozwala skutecznie usunąć nawet bardzo stary i zapieczony pył z klocków. Idealnie sprawdza się też w usuwaniu rdzy lotnej z felg i lakieru. Dzięki żelowi przywrócimy felgom dawny blask oraz ograniczymy osadzanie się kurzu i brudu. Vampire jest bardzo łatwy w użyciu. Najpierw musimy spłukać wodą luźny brud i zanieczyszczenia. Następnie równomiernie spryskujemy czyszczone powierzchnie i pozostawiamy go na kilka minut. W tym czasie preparat wnika w głąb zanieczyszczeń, co uwydatni się czerwonym zabarwieniem specyfiku. Na koniec żel należy spłukać silnym strumieniem wody, dlatego polecamy do tej czynności myjkę ciśnieniową.

Opony też trzeba pielęgnować

Jednak felgi to nie wszystko. Zadbać musimy także o opony. Dopiero wówczas, w połączeniu z błyszczącą felgą, uzyskamy efekt „wow”, którego brakowało nam po myciu auta tradycyjnymi środkami. Dlatego w naszym sklepie znajdziecie także środki do konserwacji ogumienia. Jednym z nich jest spray do nabłyszczania opon Atas Plak Czarna Opona. Preparat ten nabłyszcza i ożywia kolor opon. Dodatkowo zabezpiecza ją przed pękaniem i przedłuża jej żywotność. Spray Czarna Opona chroni także wszelkie elementy gumowe przed szkodliwym działaniem promieni UV i innymi czynnikami zewnętrznymi. Efekt po zastosowaniu preparatu utrzymuje się przez długi czas. Spray w żaden sposób nie tłuści, nie brudzi, a także bardzo szybko wysycha. Jego aplikacja jest bardzo prosta. Preparat nanosimy na oponę z odległości około 20 cm, po czym rozprowadzamy go równomiernie, omijając bieżnik opony oraz tarcze hamulcowe.

To jednak nie wszystko

Przedstawione produkty to nie jedyne środki, które pozwolą odmienić wygląd naszego samochodu. W naszym sklepie internetowym znajdziemy liczne żele i pianki pozwalające nadać oponom i felgom blask. Posiadamy szeroką gamę produktów dostępnych pod tym linkiem. Poza środkami czyszczącymi, znajdziemy tam również szczotki do felg i opon, które ułatwią oraz usprawnią ich czyszczenie.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Polecane
ADBL Vampire Deironizer żel do mycia felg 1LADBL Vampire Deironizer żel do mycia felg 1L
81,40 zł5698 pkt.
pixel