Jak dbać o opony zimowe?

2019-12-12
Jak dbać o opony zimowe?

Opony to bardzo ważny element każdego auta. Od ich stanu zależy bowiem komfort jazdy oraz nasze bezpieczeństwo na drodze. Co więc możemy zrobić, by jak najlepiej o nie zadbać? Poniżej przedstawiamy kilka porad.

Zacznij od podstaw

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy kontrolować, to zużycie i głębokość bieżnika opon zimowych. Kwestie te nie są bowiem ze sobą tożsame. Okazuje się, że opona może nie nadawać się do jazdy nawet wtedy, gdy głębokość bieżnika jest większa niż wymagane 1,6 mm. Takie ogumienie mogą dyskwalifikować wówczas chociażby różnego rodzaju uszczerbki, obtarcia, czy nacięcia. Niepokoić powinny nas również wybrzuszenia na ściance bocznej. Warto także sprawdzić, czy nasze opony zimowe zużywają się równomiernie. Jeśli tak nie jest, to winę za ten stan rzeczy ponosi nieprawidłowa geometria zawieszenia naszego pojazdu. Dlatego warto sprawdzić także i ten aspekt. Dotyczy to również wyważenia kół. W okresie zimowym powinniśmy robić to co pięć tysięcy kilometrów lub po każdym mocnym uderzeniu w przeszkodę. Nie powinniśmy zapominać także o kontroli poziomu ciśnienia w oponach. Zarówno zbyt wysokie jak i niskie ciśnienie skraca żywotność ogumienia. Dlatego warto je regularnie sprawdzać i porównywać z zaleceniami producenta naszego modelu pojazdu.

Opony zimowe – jakie preparaty oferują producenci?

W trakcie sezonu zimowego możemy dbać o opony przy pomocy specjalistycznych preparatów. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów, które pomogą wydłużyć żywotność opony i zapewnią jej właściwą prezencję. W tym celu warto korzystać z żelu do opon firmy K2. Środek ten to połączenie szlachetnych olejków i polimerów. Taka mieszanka nada oponom wysoki połysk, pogłębi jej kolor, a także ochroni przed matowieniem, pękaniem, czy starzeniem. Tego rodzaju środki są bardzo łatwe w użyciu i nie pozostawiają smug czy śladów. Wystarczy wyczyścić oponę i ją wysuszyć. Żel do opon nakładamy na gąbkę i wcieramy go w jej powierzchnię. Po upływie pięciu minut powinniśmy powtórzyć tę czynność. Jeśli chcemy uzyskać efekt Stosowanie żelu do opon daje efekty, które utrzymują się nawet przez kilka tygodni.

Jak jeszcze możemy dbać o opony zimowe?

W pielęgnacji ogumienia pomocne mogą się także okazać specjalistyczne szczotki do czyszczenia opon. Do takich należy chociażby produkt marki Mothers Tire. To szczotka z twardego włosia, która jest niezwykle poręczna. Umożliwia ona szybkie i łatwe usuwanie zabrudzeń z opon. Jej ogromną zaletą jest wyprofilowany kształt. Dzięki temu szczotka przylega do ścianki bocznej opony, co zapewnia sprawne i dokładne czyszczenie. Tego typu produkty są także odporne na stosowane środki chemiczne, a ich stosowanie nie niszczy opon. Jeśli więc chcesz profesjonalnie zadbać o swoje ogumienie, najpierw zapewnij sobie odpowiednie preparaty i narzędzia pracy. Wówczas poradzisz sobie z każdym zabrudzeniem. Korzystając ze sprawdzonych środków możesz być spokojny o to, że nie będą one negatywnie wpływały na ich stan. Twoje opony będą bowiem chronione i prezentowały się niezwykle elegancko.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Polecane
K2 Sigma PRO żel do opon i gumy 1LK2 Sigma PRO żel do opon i gumy 1L
57,85 zł4049.50 pkt.
pixel