Jak zabezpieczyć samochód przed zimą – odmrażacze, płyny zimowe i inne akcesoria

2019-12-09
Jak zabezpieczyć samochód przed zimą – odmrażacze, płyny zimowe i inne akcesoria

Zima to bardzo trudny okres zarówno dla kierowców, jak i pojazdów. Niskie temperatury, opady śniegu, czy solone jezdnie to tylko kilka z wielu zagrożeń, o których warto pamiętać w tym czasie. Na szczęście producenci przygotowali liczne środki, które pomogą przetrwać zimę i zabezpieczą auto przed jej skutkami.

Podwozie – od tego warto zacząć

Zapominamy często, że podwozie naszego auta jest bardzo istotnym elementem i także powinno być zabezpieczane przed zimą. Oczywiście, konserwacja podwozia wymaga wizyty w warsztacie, gdyż bez podnośnika lub kanału trudno o podjęcie jakichkolwiek działań. Diagnostykę warto zacząć od dokładnego umycia. Czyste podwozie pozwoli nam dokładnie sprawdzić jego stan i wyszukać ogniska korozji. Dopiero wówczas można przystąpić do prac konserwacyjnych. Możemy w tym celu skorzystać chociażby z preparatów chroniących podwozie przed działaniem czynników mechanicznych, np. soli. Warto zastosować także środek antykorozyjny, który zabezpieczy podwozie przed rdzą. Dotyczy to szczególnie starszych modeli, których fabryczne powłoki ochronne mogą wymagają renowacji.

Jakie odmrażacze wybrać?

Niezbędnym elementem zimowego wyposażenia auta powinny być także odmrażacze do szyb i zamków. Lód na przedniej szybie to zmora wszystkich kierowców, którzy nie mają możliwości garażowania swojego auta. Aby szybko usunąć go, potrzeba do tego skutecznego środka. Dlatego warto sięgnąć po skuteczny odmrażacz do szyb Atas Plak. Środek ten poradzi sobie z lodem, szronem oraz zamarzniętym śniegiem. Można go także stosować do odmrożenia piór wycieraczek, nie powodując ich zniszczenia. Odmrażacz ten nie zawiera bowiem metanolu, dzięki czemu nie niszczy ani gum, ani tworzyw sztucznych czy lakieru. Stosowanie sprawdzonych środków chroni także szybę przed ponownym zamarzaniem. Kupując odmrażacze warto też pamiętać o preparacie do zamka. Czasem może on okazać się niezbędny do tego, by dostać się do środka pojazdu.

Zimowe płyny do auta – o czym pamiętać?

Bardzo istotna jest także wymiana płynów w samochodzie. Słysząc to hasło w szczególności mamy na myśli płyn do spryskiwaczy. Brak tego środka podczas jazdy jest zawsze bardzo odczuwalny dla kierowcy, a brudna od śniegu czy błota szyba nie poprawia komfortu jazdy. Dlatego warto wymienić płyny jeszcze przed nadejściem niskich temperatur. Korzystajmy jednak z tych, które gwarantują prawidłowe działanie nawet w najniższych temperaturach. Najbezpieczniej wybierać te, które zapewniają ochronę w temperaturze poniżej -20 stopni Celsjusza. Jeśli jednak zdarzy nam się, że zamarznie nam płyn, warto sięgnąć po jeszcze mocniejsze rozwiązania. K2 Claren Total to płyn do spryskiwaczy, który nie zawiedzie nawet wtedy, gdy temperatura spadnie do -40 stopni Celsjusza. Środek ten nie służy jednak do korzystania z niego przez cały okres zimowy. Producent zaleca bowiem stosowanie doraźne w celu rozmrożenia już zamarzniętego płynu oraz pomocniczo w przypadku odmrażania szyb. Korzystając z takich rozwiązań możemy uniknąć przykrych niespodzianek na trasie i zapewnić sobie jak najbardziej komfortową jazdę.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
Polecane
K2 Claren Total płyn do spryskiwaczy do -40°C 5LK2 Claren Total płyn do spryskiwaczy do -40°C 5L
49,35 zł3454.50 pkt.
Plak odmrażacz do szyb w atomizerze 750mlPlak odmrażacz do szyb w atomizerze 750ml
13,70 zł959 pkt.
pixel