Najlepsze kosmetyki samochodowe na zimę

2020-01-16
Najlepsze kosmetyki samochodowe na zimę

Zima to trudny czas dla kierowców. Warunki to jazdy nie należą wówczas do najprzyjemniejszych, a nasz pojazd narażony jest na liczne zabrudzenia i uszkodzenia. Na szczęście producenci przygotowali specjalne kosmetyki, które pomogą nam zadbać o samochód. Na jakie środki warto postawić?

Parowanie szyb – jak sobie z nim radzić?

W okresie zimowym jednym z najbardziej uciążliwych problemów jest parowanie szyb w aucie. Ograniczenie widoczności przez zgromadzoną na szkle parę jest bardzo niebezpieczne. Zjawisko to nie zawsze pojawia się tuż po uruchomieniu silnika. Często zdarza się to na trasie, gdzie gwałtownie tracimy wówczas widoczność. Na szczęście możemy się przed tym zabezpieczyć. Z pomocą przychodzą nam profesjonalne kosmetyki samochodowe. Znajdziemy wśród nich takie produkty jak antypara czy pochłaniacz wilgoci. Zanim jednak zaczniemy korzystać z jakiegokolwiek preparatu, dokładnie oczyśćmy szyby z brudu i tłustych plam. Pomoże nam w tym chociażby ADBL Glass Cleaner do mycia szyb i luster. Ten wydajny płyn o zapachu soczystej pigwy jest bezpieczny dla środowiska i bardzo łatwy w użyciu. Stosując taki preparat nie musimy martwić się o to, że pozostawi po sobie smugi. Gdy szyby będą już czyste, możemy wówczas zastosować środek przeciw parowaniu szyb. Antypara to preparat, który stosuje się podobnie jak płyny do mycia. Po nałożeniu go za pomocą ściereczki wystarczy odczekać, aż wyschnie. Powstanie w ten sposób niewidzialna warstwa ochronna, które zapobiega roszeniu szyb samochodowych. Stosowanie takiego produktu zapewni nam lepszą widoczność podczas jazdy.

Odstraszacz na kuny do samochodu – dla kogo będzie przydatny?

Innym środkiem, który może okazać się bardzo przydatny w okresie zimowym, jest odstraszacz na kuny do samochodu. Zwierzęta te mogą bowiem w tym czasie przysporzyć nam wielu problemów. Kuny, poszukując ciepła, chowają się pod maskami samochodów. Mogą więc bez problemów poprzegryzać kable i narazić nas na kosztowne naprawy. Aby tego uniknąć, wystarczy zakupić odpowiedni preparat. Odstraszacz na kuny do samochodu to zapachowy środek z olejków eterycznych, które wyczuwają tylko zwierzęta. Spryskując nią elementy pod maską skutecznie zabezpieczymy je przed tymi gryzoniami. Pokryć nim powinniśmy komorę silnika, węże, kable, a nawet izolację akustyczną maski. Preparat ten ma długotrwałe działanie, dzięki czemu nie musimy obawiać się przykrych niespodzianek pozostawionych przez kuny.

Kosmetyki samochodowe na zimę – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza tego rodzaju środkami nie możemy zapominać o podstawowych produktach. Mamy tu na myśli chociażby zimowy płyn do spryskiwaczy. Wybierajmy produkty, które gwarantują właściwą pracę nawet przy -20 stopniach. Poza tym, warto także zaopatrzyć się w odmrażacz do szyb czy zamków. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki preparat okaże się pomocny. Jak widać, kosmetyków ułatwiających przetrwanie zimy jest całkiem sporo. Ważne, by wybierać te, które gwarantują określone efekty. Wówczas komfort naszej jazdy ulegnie zdecydowanej poprawie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Polecane
K2 Anti Marten spray do odstraszania kun i gryzoni 400mlK2 Anti Marten spray do odstraszania kun i gryzoni 400ml
22,95 zł1606.50 pkt.
K2 Claren płyn do spryskiwaczy do -22°C 5LK2 Claren płyn do spryskiwaczy do -22°C 5L
24,00 zł1680 pkt.
ADBL Glass Cleaner do mycia szyb i luster 500mlADBL Glass Cleaner do mycia szyb i luster 500ml
29,90 zł2093 pkt.
pixel