Płyny i żele do opon - sprawdź co polecamy

2019-03-04
Płyny i żele do opon - sprawdź co polecamyOdpowiednia konserwacja samochodu to bardzo ważny aspekt eksploatacji pojazdu. To od wykorzystywanych preparatów zależy trwałość poszczególnych komponentów. Kwestia ta dotyczy także opon. Sprawdź, co polecamy do ich pielęgnacji.

Jak dbać o opony?

Opony to jedyny element pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią. Powierzchnia kontaktu opon z podłożem ma wielkość dłoni. Mimo to ma ona ogromny wpływ na bezpieczeństwo, komfort i zużycie paliwa. Opony utrzymują bowiem ciężar pojazdu, który przekracza ich masę aż 50 razy! Dobre ogumienie pochłania nierówności nawierzchni i wpływa dodatnio na procesy przyspieszania, hamowania oraz kierowania. Aby to wszystko funkcjonowało należycie, musimy regularnie sprawdzać stan bieżnika opon. Powinniśmy wymieniać je, gdy jego głębokość osiągnie 1,6 mm. Rowki bieżnika odprowadzają wodę spod opony, co gwarantuje odpowiednią kontrolę nad pojazdem.

Ciśnienie opon równie ważne

Prawidłowa konserwacja opon to także utrzymywanie prawidłowego ciśnienia. To kolejny parametr, który niweluje ryzyko utraty panowania nad autem. Odpowiednie ciśnienie to chroni także opony przed nadmiernym zużyciem lub ich nieodwracalnym uszkodzeniem. Spadek ciśnienia w oponach to rzecz naturalna. Jej przyczyną może być spadek temperatury otoczenia, niewielkie przebicia, czy naturalne uchodzenie powietrza. Ciśnienie powinniśmy sprawdzać raz w miesiącu na zimnych oponach lub dwie godziny po ostatniej jeździe. Co ciekawe, wartość zalecanego ciśnienia nie znajduje się na oponie. Najczęściej możemy znaleźć taką informację w instrukcji obsługi pojazdu czy naklejkach znajdujących się w aucie – czy to na drzwiach, w schowku lub wlewie paliwa.

Geometria i wyważanie

Kolejnym zabiegiem, który pozwoli nam zadbać o prawidłową eksploatację opon to geometria i wyważanie kół. To ostatnie jest szczególnie istotne przy każdej wymianie ogumienia. Prawidłowo wyważone koło ma taki sam ciężar na całym obwodzie. Dzięki temu eliminowane są wibracje, a układ kierowniczy i łożyska mogą funkcjonować prawidłowo. Wyważenie koła odbywa się poprzez umieszczenie odpowiednio dobranych ciężarków na feldze. Geometria kół natomiast daje nam pewność, że koła i osie są prawidłowo ustawione. Dzięki temu możemy utrzymać optymalną przyczepność, oszczędzić paliwo oraz zapobiec zbyt szybkiemu zużyciu się opon.

Płyny i żele do opon – gdy wszystko działa jak należy

Kiedy zadbamy odpowiednio o wszelkie kwestie techniczne, możemy pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. Z myślą o potrzebach naszych klientów przygotowaliśmy serię kosmetyków, która gwarantuje ochronę oraz odpowiednią prezencję kół. Warto zwrócić uwagę na produkty Poorboy's World, które znajdują się w naszym sklepie. Preparaty wysokiej jakości oczyszczą nasze koła z zabrudzeń i nadadzą im ciekawego wykończenia. Jednym z nich jest dressing do opon i gumy Poorboy's World Bold N Bright. Preparat ten jest oparty na bazie wody, dzięki czemu nie lepi się i nie pozostawia tłustego nalotu. Można go stosować zarówno w słońcu, jak i cieniu. Jego aplikacja jest bardzo prosta. Przed nałożeniem produktu należy oczyścić oponę, a następnie nanieść preparat za pomocą pędzla czy gąbki. Dressing wysycha po upływie około trzydziestu minut. Jeśli nałożyliśmy zbyt wiele materiału, możemy usunąć go za pomocą ściereczki.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel