Szampony samochodowe i piany aktywne – najlepszy sposób na umycie samochodu

2018-07-31
Szampony samochodowe i piany aktywne – najlepszy sposób na umycie samochodu

Dbanie o samochód od wewnątrz jest bardzo ważne, lecz warto również pielęgnować samochód ze strony zewnętrznej. Prezentujemy przykładowe produkty, które najlepiej sprawdzą się przy myciu samochodu.

Szampony samochodowe

Jeśli chcemy skutecznie umyć nasz samochód, doskonałym wyborem będzie użycie szamponu samochodowego. Sama nazwa szampon wskazuje, że jest to środek do czyszczenia. Z szamponem również kojarzy się duża ilość piany, której obecność ma na celu wyczyszczenie. Takie właśnie cechy ma również szampon samochodowy. Służy on do czyszczenia i umycia samochodu na zewnątrz. Szczególnie polecamy szampon samochodowy koncentrat ADBL Snowball Shampoo Cherry 5L. Jest to doskonały produkt w dobrej cenie. Przede wszystkim objętość i stabilność piany, jaka tworzy się przy użyciu szamponu sprawia, ze samochód jest skutecznie myty. Warto wiedzieć, że ten szampon zawiera neutralne pH, co sprawia, że nie uszkodzi on lakieru, czy innych materiałów, którymi pokryty jest samochód, a także bardzo łatwo się go spłukuje.

Jak użyć szamponu samochodowego?

Na początku trzeba zrobić tzw. Mieszaninę. Należy wymieszać 5ml szamponu w 10 litrach ciepłej wody. Pamiętajmy, że nie wolno używać gorącej, ani bardzo zimnej wody do rozcieńczania. Ciepła lub letnia woda jest najlepsza i najbardziej bezpieczna. Następnie należy spłukać samochód tą mieszaniną samochód od góry do dołu, umyć go dokładnie, a na koniec zmyć dużą ilością wody. Należy również pamiętać, aby nie dopuścić do wyschnięcia szamponu na karoserii. W miarę możliwości powinniśmy szybko umyć samochód.

Dodatek do szamponu samochodowego

Ciekawym dodatkiem do szamponu samochodowego jest ADBL Bubble Maker. Doskonale uzupełnia każdy szampon. Dzięki niemu piana staje się bardziej stabilna, przez co można jeszcze dokładniej wyczyścić samochód. Warto wspomnieć, że jedynie 10ml wystarczy już na jedno mycie. Tak więc, nawet mała ilość tego dodatku sprawi, że szampon samochodowy będzie miał jeszcze więcej substancji czyszczących. Ten dodatek do szamponu również posiada neutralne pH, a więc nie uszkodzi zewnętrznej części auta. Aby skutecznie go użyć, należy dodać 10 ml do 10 l wody z szamponem, a następnie całą mieszaniną umyć samochód od góry do dołu, po czym należy spłukać samochód obficie wodą.

Piany aktywne

Wśród produktów, takich jak piany aktywne najbardziej polecamy Atas Dimer - dwuskładnikowa piana aktywna do mycia 25kg. Jest to dwuskładnikowy preparat pianotwórczy. Najważniejszym aspektem przy stosowaniu tej piany aktywnej jest to, że można ją używać w postaci piany lub oprysku. Piany aktywna działa odtłuszczająco, co jest jej dużą zaletą. Oprócz tego zalecana jest do czyszczenia mocno ubrudzonych powierzchni. Często nie mamy pojęcia jak zmyć dane zabrudzenie z samochodu, tak aby nie uszkodzić karoserii. Rozwiązaniem może być właśnie piana aktywna. Jest to świetny sposób na szybkie wyczyszczenie silnego zabrudzenia. Jest to nasz bestseller, tak więc zapraszamy do wypróbowania skutecznej piany aktywnej.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel