Wkrętaki
( ilość produktów: 1 )Do posiadania wkrętaka nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Jest to podstawowe narzędzie, obok młotka i kombinerek, bez którego „ani rusz” w szeroko pojętych naprawach. Naprawy samochodowe nie są tu wyjątkiem i dobrej jakości wkrętaki powinny znaleźć się w każdym garażu i warsztacie.
Zajrzyj także do działu chemia warsztatowa. Znajdziesz tam oleje i smary do silnika, klej do szyb samochodowych i wiele innych przydatnych środków chemicznych.
Narzędzia wkrętaki w naszej ofercie
Krętak krętakowi nierówny jednak wszystkie składają się z dwóch elementów. Z rękojeści oraz grotu zakończonego odpowiedniego kształtu końcówką wkrętakową (z których najpopularniejsze są krzyżowe i płaskie). Niegdyś standardem były rękojeści drewniane, dziś już w zasadzie niespotykane. Obecnie rękojeści wkrętaków produkowane są z tworzyw sztucznych i formowane w ergonomiczne kształty zapobiegające wyślizgnięciu się wkrętaka z dłoni i poprawiające właściwy chwyt aby wkręcanie było łatwiejsze. Wszyscy pracujący tego typu narzędziami wiedzą, że wkrętaki spotykane są we wszelakich rozmiarach od bardzo krótki po długie, łatwo więc wybrać odpowiedni do danego rodzaju pracy. W niektórych wkrętakach końcówka wkrętakowa jest wymienialna, nie trzeba za każdym razem nosić ze sobą kilku wkrętaków co jest bardzo dużą zaletą jeśli zależy nam na mobilności. Dzięki innym będziemy mogli łatwo przykręcić lub odkręcić oporny wkręt dzięki sześciokątnemu zabierakowi znajdującemu się u podstawy grota, na który można nałożyć klucz i sobie pomóc przy pracy. Jak widać wkrętak jest nieskomplikowanym i prostym narzędziem tylko z pozoru.
Obejrzyj wkrętaki krzyżakowe na stronie naszego sklepu. To bardzo funkcjonalne narzędzia, warto je mieć w domowym warsztacie.
Wkrętaki rodzaje – który wybrać?
Najpopularniejszym rodzajem wkrętaków są modele standardowe. Czyli składające się z rękojeści i grotu zakończonego krzyżowo bądź płasko. Popularne są też wkrętaki z grzechotką i wymiennymi bitami (końcówkami grotu). Grzechotka to rodzaj rękojeści, której mechanizm umożliwia obracanie grotem bez konieczności obracania całą rękojeścią. Wkrętaki do pobijania są uniwersalnymi narzędziami, oprócz wkręcania wkrętów można posłużyć się nimi niczym łomem lub dłutem. Są to wkrętaki o wzmocnionej konstrukcji gdzie grot prowadzi przez całą długość rękojeści, która zakończona jest metalową płaską końcówką – kapslem, w który można uderzać młotkiem. Coraz popularniejsze stają się wkrętaki typu TORX. Ich grot zakończony jest nietypowo bowiem ma kształt sześcioramiennej gwiazdy. Wkręcając tego rodzaju wkręty oddziałujemy na nie z większą siłą i w zasadzie nie istnieje zjawisko, doskonale znane wszystkim, którzy choć raz wkręcali śrubkę płaską lub krzyżową, wypadania wkrętaka ze żłobienia. Wkrętaków istnieje więc mnóstwo rodzajów i można je kupić pojedynczo lub też w zestawach po kilka sztuk.
Wkrętaki precyzyjne – jak wyglądają?
Niemal wyłącznie w zestawach spotkamy wkrętaki precyzyjne. Są to wkrętaki o cienkich grotach i wąskiej rękojeści. Rękojeść wkrętaków precyzyjnych wyposażona jest w obrotową główkę, dzięki której możemy regulować nacisk i w zasadzie pracować przy użyciu dwóch palców. Wkrętaki precyzyjne przeznaczone są do prac wymagających skupienia i uwagi. Szczególnie przydadzą się przy naprawie elektroniki samochodowej.